Po protidrogovej razii obvinili tri osoby

POZDIŠOVCE/MICHALOVCE – Kriminalisti po policajnej akcii zameranej na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti koncom minulého týždňa zadržali v obci Pozdišovce dve a v Michalovciach jednu osobu. „Počas štvrtkovej protidrogovej akcie v Pozdišovciach policajti vykonali prehliadku motorového vozidla a neskôr aj domovú prehliadku v jednom z michalovských bytov, pri ktorých zaistili plastové vrecko a injekčnú striekačku s obsahom bielej kryštalickej látky“, informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová..

Zaistené látky boli zaslané na expertízne skúmanie na Kriminalistický a expertízny ústav PZ Košice. Podľa predbežnej expertízy v zaistenej bielej kryštalickej látke bola zistená prítomnosť účinnej látky metamfetamín. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť niekoľko bežných jednotlivých dávok drogy.

Žena s drogami obchodovala
Po vykonaní potrebných procesných úkonov a na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach obvinil dve osoby.

„Z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil 31-ročného Michalovčana a zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi obvinil 36-ročnú ženu zo Sečoviec, ktorá si podľa doterajšieho vyšetrovania omamné látky zadovažovala z rôznych doposiaľ nestotožnených zdrojov minimálne od marca tohto roka,“ doplnila Mésarová.

Zakázané návykové látky mala žena prechovávať v mieste prechodného pobytu v Michalovciach, pripravovala ich na distribúciu, delila na konzumentské dávky s cieľom získania finančného a iného prospechu.

Tieto drogy predávala konzumentom v mieste prechodného pobytu a na rôznych miestach v Michalovciach, aj obvinenému Michalovčanovi.

Hrozba väzenia
Obvinený Michalovčan bol po vykonaní procesných úkonov zo zadržania prepustený, obvinená žena bola umiestnená do cely policajného zaistenia s podnetom na jej vzatie do väzby.

Za drogovú trestnú činnosť hrozí obvinenému Michalovčanovi trest odňatia slobody až na päť rokov, obvinenej žene v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

V aute mal marihuanu
Zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi je obvinený aj 21-ročný muž z okresu Michalovce.

„V sobotu nadránom na jednom z parkovísk v Michalovciach prechovával v aute Kia Rio plastové vrecko s obsahom sušiny zelenej farby. Tá vykazovala znaky rastliny rodu Cannabis (konope), ktoré dobrovoľne vydal policajtom. Zaistená látka bola zaslaná na expertízne skúmanie, pričom predbežná expertíza potvrdila prítomnosť látky THC,“ informovala hovorkyňa.

Obvinenému mužovi, ktorý bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie za drogovú trestnú činnosť, v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.