Máme titul! Humenné – mesto kultúry 2024

BRATISLAVA/HUMENNÉ – Fond na podporu umenia rozhodol o udelení titulu „Mesto kultúry 2024“ mestu Humenné.

Fond na podporu umenia prostredníctvom odbornej komisie určil v decembri minulého roka troch finalistov uchádzajúcich sa o titul Mesto kultúry 2024. Do finálového kola postúpili Brezno, Humenné a Šaľa. Svoje kandidátske projekty mali možnosť dopracovať a následne odprezentovať v pondelok 6.11.2023 pred odbornou komisiou a verejnosťou.

„Odborná komisia sa rozhodla udeliť titul Mesto kultúry Slovenska Humennému, pretože predložený projekt disponuje širokým rozsahom umeleckých a kultúrnych aktivít, ktoré zachovávajú a rozvíjajú kultúrne dedičstvo regiónu a snažia sa o hlbší a tvorivý ponor do jednotlivých programových tém. Víťazný projekt má veľký potenciál na budovanie personálnych kapacít dôležitých pre udržateľnosť kultúrnej infraštruktúry mesta aj po skončení programového obdobia projektu a reflektuje lokálne témy a prácu s mladým publikom,“ oznámil Fond na podporu umenia v tlačovej správe.

Humenné sa stalo v poradí piatym Mestom kultúry po úspešne zrealizovaných projektoch miest Banská Štiavnica (2019), Nové Zámky (2020), Stará Ľubovňa (2021) a Revúca (2022).

Tešíme sa!

Marián Škuba
Tlačový referát
Mesto Humenné