K zúfalým majiteľom palacinkárne sa pridali ďalší

HUMENNÉ – Za porušenie vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá stanovuje opatrenia v treťom stupni ohrozenia v súvislosti s ochorením Covid-19, budú v meste Humenné okrem majiteľov palacinkárne sankcionovaní majitelia aj dvoch ďalších prevádzok verejného stravovania.

Potvrdila to Viktória Havrilková z humenského regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ). Ako informovala TASR k humenskej palacinkárni sa pridali ďalší dvaja. RÚVZ vykonal v palacinkárni, ktorá ostala otvorená aj napriek zaradeniu okresu do čiernej farby covid automatu, kontrolu ešte začiatkom novembra. Ako vtedy uviedli majitelia prevádzky, k rozhodnutiu porušiť protipandemické opatrenia ich priviedlo zúfalstvo, chceli tiež upozorniť na nedostatočnú podporou zo strany štátu.

 

 

„Pri výkone štátneho zdravotného dozoru bolo zistené závažné porušenie aktuálne platnej vyhlášky klasifikované ako správny delikt na úseku verejného zdravotníctva,“ povedala Havrilková s tým, že RÚVZ v tejto súvislosti začal voči prevádzkovateľovi správne konanie vo veci uloženia pokuty.

Podľa jej ďalších slov zaznamenali humenskí hygienici v rámci okresov Humenné, Snina a Medzilaborce v čase ich zaradenia do takzvanej čiernej fázy covid automatu len dve ďalšie porušenia platných pravidiel, ktoré povedú k správnemu konaniu, obe v Humennom.