Dve noci po sebe bolo v Michalovciach horúco. Úradoval „popolnočný“ podpaľač áut

MICHALOVCE – Dnes (19.1.) 90 minút po polnoci doposiaľ neznámy páchateľ na jednom z parkovísk na Okružnej ulici v Michalovciach doposiaľ neznámou horľavou látkou polial osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia, a následne ho zapálil. Požiar sa rozšíril aj na ďalšie tri vedľa stojace vozidlá, a to Hondu Civic a BMW X1 a Renault Thalia. Predbežná celková škoda, ktorú páchateľ svojim konaním spôsobil, bola predbežne vyčíslená na viac ako 20.000 eur.
Polícia udalosť na mieste dôkladne zadokumentovala, kriminalistický technik zaistil stopy, ktoré boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Zisťovateľ príčin požiarov HaZZ ako pravdepodobnú príčinu vzniku požiaru uviedol úmyselné podpálenie neznámou horľavou tekutinou.

V sobotu (18.1.) hodinu po polnoci, taktiež na Okružnej ulici v Michalovciach, boli policajti spolu s príslušníkmi HaZZ privolaní k požiaru osobného motorového vozidla zn. Mercedes Benz.
Pri požiari došlo k obhoreniu prednej časti vozidla a zadymeniu celého interiéru vozidla.
Škoda, ktorá majiteľovi vozidla vznikla, bola predbežne vyčíslená na 15.000 eur.

Polícia v oboch prípadoch začala trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci a po páchateľovi týchto skutkov intenzívne pátra.
Presná príčina vzniku požiarov je predmetom ďalšieho vyšetrovania.