Michalovce sú znova na tenisovej mape Slovenska!

MICHALOVCE – Ani na najväčšom tenisovom podujatí Slovenska deti do 10 rokov sa nestratili mladí michalovskí tenisti. V termíne  od 30.9 do 2.10  sa v Národnom tenisovom centre v Bratislave uskutočnilo celoslovenské finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP družstiev deti do 10 rokov.

Po nevydarenom predchádzajúcom ročníku, keď sa na celoslovenské finále prebojovali  (po prvýkrát od „rekonštrukcie“ michalovského detského tenisu v roku 2017) dievčatá z michalovského klubu Tennis Junior Team Michalovce, ktoré sa kvôli korónovej pandémie nekonalo, sa michalovský detský tenis presadil v celoslovenskej konkurencii aj v tomto ročníku.

Kolektív chlapcov z michalovského klubu Tennis Junior Team Michalovce nenašiel na ceste do Národného tenisového centra v Košickom a Prešovskom kraji medzi svojimi rovesníkmi premožiteľov a postúpili na celoslovenské finále ako víťazi regionálneho kola detského Davis Cupu.

Chlapci v zložení:  Sebo Janda, Max Kimák, Mišo Dudič a Filip Šimko, pod vedením nehrajúceho kapitána Mira Jandu sa nezľakli ani v Bratislave a počas celého ročníka súťaže prehrali len jediné stretnutie a to s družstvom TK Petržalka v semifinále celoslovenského kola.

V poslednom zápase tohtoročnej tenisovej sezóny chlapci Tennis Junior Teamu Michalovce pozbierali v sebe všetky morálne a fyzické sily a vo vyrovnanom východniarskom derby s rovesníkmi z Košíc (TK Mladosť Košice) zvíťazili a z Bratislavy doniesli domov bronzové medaile za tretie miesto.

Autor: I.G.