Ďalšia objasnená drogová trestná činnosť na Zemplíne  

TREBIŠOV – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zabezpečených dôkazov obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 31-ročného muža z okresu Trebišov.

Obvinený muž si mal podľa doterajšieho vyšetrovania zadovažovať zakázané omamné a psychotropné látky od doposiaľ nezistených osôb minimálne od roku 2018, prechovávať v mieste bydliska, deliť na dávky a predávať konzumentom z trebišovského okresu.

Pri domovej prehliadke a prehliadke vozidla policajti zaistili zakázané návykové látky a ďalšie veci súvisiace s drogovou trestnou činnosťou, ktoré už skúmajú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ na pracovisku v Košiciach. Podľa predbežných výsledkov expertízy časti zaisteného rastlinného materiálu, ktoré už máme k dispozícii, ide o marihuanu. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 344 obvykle jednorazových dávok drogy.

Obvinenému mužovi, ktorý je stíhaný väzobne, za zločin drogovej trestnej činnosti hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody  na tri až osem rokov.