Zoznam poslancov z regiónu Zemplín

Postupne budeme kompletizovať zoznamy všetkých poslancov na rôznych stupňoch , ktorí mali pred voľbami nahlásený trvalý pobyt v niektorom z okresov na území Zemplína. Do funkcie poslanca boli zvolení okrem iného určite aj preto, aby zastupovali záujmy a požiadavky voličov a spoluobčanov z regiónu Zemplín.

NA PRÍPRAVE TEJTO STRÁNKY PRIEBEŽNE PRACUJEME!

Národná rada SR (8. volebné obdobie)

Parlamentné voľby v roku 2020

Vo voľbách 29. februára 2020 sa zúčastnilo 65,80 % občanov, čo bola najvyššia účasť od roku 2002. Kandidovalo celkovo 25 politických strán a hnutí, jedna strana sa kandidatúry vzdala. Päťpercentnú hranicu vstupu do NR SR prekročilo 6 politických subjektov, okrem niektorých strán z minulého volebného obdobia aj nová strana bývalého prezidenta SR Andreja Kisku ZA ĽUDÍ. Potrebné kvórum sa tesne nepodarilo dosiahnuť pri zisku 6,96 % koalícii nových strán Progresívne Slovensko a SPOLU – občianska demokracia, a ani Kresťanskodemokratickému hnutiu so 4,65 %. Do parlamentu sa nedostali dve strany bývalej vládnej koalície: SNS a MOST – HÍD. Historicky došlo k najväčšiemu prepadu až 28,4 % hlasov voličov.
Vládu vytvorili štyri strany: OĽANO, SME RODINA, SaS a ZA ĽUDÍ, a to pod vedením Igora Matoviča (OĽANO).
Za Prešovský kraj bolo zvolených celkovo 24 poslancov (vo voľbách v roku 2016 to bolo 9 poslancov)
Za Košický kraj bolo zvolených celkovo 12 poslancov (vo voľbách v roku 2016 to bolo 11 poslancov)  

HORNÝ ZEMPLÍN:
Poslanci NR SR zvolení s trvalým bydliskom v okrese Humenné:
1. Ing. Ján Mičovský, CSc.
2. Bc. Tomáš Šudík
3. PhDr. Jana Vaľová

Poslanci NR SR zvolení s trvalým bydliskom v okrese Snina:

Poslanci NR SR zvolení s trvalým bydliskom v okrese Medzilaborce:

Poslanci NR SR zvolení s trvalým bydliskom v okrese Vranov n/Topľou:
1. Mgr. Peter Pčolinský

Poslanci NR SR zvolení s trvalým bydliskom v okrese Stropkov:
1. Mgr. Eduard Kočiš

DOLNÝ ZEMPLÍN:
Poslanci NR SR zvolení s trvalým bydliskom v okrese Michalovce:
1. Ing. Martin Fecko
2. PhDr. György Gyimesi, PhD.
3. Viliam Zahorčák
4. Milan Potocký
5. JUDr. Bc. Miloš Svrček, PhD., LL.M.

Poslanci NR SR zvolení s trvalým bydliskom v okrese Trebišov:
1. Erik Ňarjaš
2. Ing. Róbert Puci

Poslanci NR SR zvolení s trvalým bydliskom v okrese Sobrance:

 

Zastupiteľstvo Prešovského samosprávneho kraja (PSK) volebné obdobie 2017 – 2022:

Obsadenie 62 poslaneckých miest v zastupiteľstve PSK podľa politickej strany, politického hnutia alebo koalície
Nezávislí kandidáti (nezávislý poslanec) – 22
KDH, NOVA, OĽANO, SaS – 21
SMER-SD – 16
SNS – 2
ÚSVIT – 1

HORNÝ ZEMPLÍN:
Poslanci PSK zvolení s trvalým bydliskom v okrese Humenné:
PhDr. Michal Babin, MBA
MVDr. Ján Ferko
PhDr. Ivan Hopta, CSc.
Ing. Martin Meričko
Ing. Ondrej Mudry

Poslanci PSK zvolení s trvalým bydliskom v okrese Snina:
JUDr. Dušan Hačko
Ján Holinka
Mgr. Nadežda Sirková

Poslanci PSK zvolení s trvalým bydliskom v okrese Medzilaborce:
Ing. Adrian Kaliňak

Poslanci PSK zvolení s trvalým bydliskom v okrese Vranov n/Topľou:
PhDr. Jozef Baran
MUDr. Ing. Marek Fedor
Mgr. Peter Kocák
PhDr. Jaroslav Makatúra
Stanislav Obický
Ing. Ján Ragan

Poslanci PSK zvolení s trvalým bydliskom v okrese Stropkov:

Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja (KSK) volebné obdobie 2017 – 2022:

DOLNÝ ZEMPLÍN:
Poslanci KSK zvolení s trvalým bydliskom v okrese Michalovce:

Poslanci KSK zvolení s trvalým bydliskom v okrese Trebišov:

Poslanci KSK zvolení s trvalým bydliskom v okrese Sobrance: